Fotograf na wesele

Profesjonalny fotograf ślubny, czyli doświadczenie i pasja

Fotografią zawodowo zajmuję się już od kilkunastu lat. Na początku fascynowały mnie głównie pejzaże górskie. Podczas podróży odkryłem mnóstwo inspirujących miejsc, w których sfotografowałem. Zostałem laureatem Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic oraz kilkudziesięciu innych międzynarodowych konkursów. Moje krajobrazy można nabyć w globalnej sieci galerii YellowKorner. Niektóre z nich zyskały status bestsellera. Profesjonalny fotograf na wesele.

W pewnym momencie zainteresowałem się fotografią reportażową, a w szczególności fotografią ślubną. Jaki jest klucz do udanego fotoreportażu ślubnego? Polega on na uchwyceniu idealnego momentu, który pokaże spontaniczne emocje osób fotografowanych. Niewątpliwie fotografia ślubna daje taką możliwość. Dzięki temu już od wielu lat fotografuję ceremonie ślubne, wykonuję zdjęcia weselne, jak i sesje ślubne. Tak właśnie praca stała się moją pasją. Profesjonalny fotograf ślubny to nie tylko najnowszy sprzęt i naciskanie spustu. To intuicja, wyczucie chwili i kreatywność. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że zyskałem te niezbędne umiejętności fotografa na wesele.

Limitowane artystyczne zdjęcia krajobrazowe mojego autorstwa oferowane są w globalnej sieci galerii YellowKorner. Zapraszam do obejrzenia moich pejzaży na www.jakubpolomski.com oraz Facebook. Prywatnie mieszkam w Cieszynie, dlatego jestem dostępny jako fotograf ślubny na Śląsku i fotograf na wesele w Małopolsce. W odległości do 200 km od Bielska-Białej nie pobieram żadnej opłaty za
dojazd i nocleg. Oczywiście dojadę również do każdej miejscowości w Polsce. Jeśli Wasz ślub odbywa się ponad 200 km od Bielska-Białej, to koszty podam w ofercie.

Cechy Profesjonalnego fotografa na wesele

W rzemiośle fotograficznym zdarzają się specjaliści od przedmiotów, pejzaży, portretów, zdjęć grupowych. Najłatwiej byłoby powiedzieć, że profesjonalny fotograf ślubny powinien umieć wszystko. W przypadku reportażu ślubnego lub sesji ślubnej, wszystkie te atuty mają ogromne znaczenie. Sesja nie ogranicza się przecież tylko do zdjęć z ceremonii ślubnej, lub tańców weselnych. Umiejętność portretowania postaci to podstawa dobrego fotografa weselnego. Podobnie jak odpowiednie zarządzanie zdjęciami grupowymi typowymi dla fotografa na wesele. Oko do pleneru przydaje się z pewnością podczas sesji ślubnej czy narzeczeńskiej. Niezwykle ważne jest doświadczenie w fotografii dynamicznej, jak i statycznej. Doskonale odnajduję się również w naturalnej fotografii ślubnej. Czyli takiej bez uciążliwego ustawiania modeli i sztucznego pozowania. Profesjonalny fotograf na wesele.

Dobry fotograf na wesele to jednak nie tylko umiejętności czysto techniczne. Dlatego zawsze, przed przyjęciem zlecenia, spotykam się z klientami. Chcę poznać ich osobowość, temperament i charakter. Wsłuchać się w ich pomysły. Podsunąć swoje rozwiązania. Wspólnie tworzymy scenariusz reportażu ślubnego od przygotowań do ślubu aż do sesji ślubnej, która może mieć charakter artystycznej fotografii ślubnej.

Naturalna fotografia ślubna, a fotograf weselny

Kiedy fotografuję naturę, staram się uwiecznić jak najwięcej barw. Natomiast fotografując ludzi, wolę używać stonowanych kolorów, żeby skoncentrować uwagę na emocjach. Na sesjach fotograficznych dbam o luźną atmosferę, żebyście nie czuli się spięci, co pomaga wyzwolić w Was prawdziwe naturalne emocje. Jako fotograf weselny w czasie robienia zdjęć staram się być kreatywny. Zamiast zdjęć typowo pozowanych, wolę naturalną fotografię ślubną, dlatego często robię zdjęcia niespodziewanie. Naturalna fotografia ślubna gwarantuje udany reportaż ślubny. Profesjonalny fotograf na wesele.

Reportaż ślubny dobrego fotografa weselnego

Aby reportaż ślubny był dobry, musi złożyć się na to wiele czynników. Przede wszystkim musi on obejmować wszystkie kluczowe momenty z dnia ślubu i wesela. Poza tym reportaż ślubny powinien zawierać również sceny, które mają miejsce między głównymi wydarzeniami. To najczęściej wtedy najbardziej uwidaczniają się naturalne emocje Pary Młodej i weselników. Reportaż ślubny zazwyczaj zaczyna się od przygotowań do ślubu, a kończy na oczepinach. W reportażu ślubnym powinny znaleźć się też zdjęcia budynków, tj. domu, kościoła, sali weselnej. Do stworzenia przez dobrego fotografa weselnego pamiątki na lata niezbędne są także detale. Atrybuty takie jak suknia ślubna i welon, biżuteria oraz bukiet ślubny powinny znaleźć się na zdjęciach ślubnych. O tych elementach musi pamiętać profesjonalny fotograf ślubny, żeby stworzyć dla Młodej Pary kompletny reportaż ślubny.

Fotograf ślubny opinie

Profesjonalny fotograf ślubny – opinie klientów. Zapoznaj się z opiniami o zdjęciach ślubnych moich dotychczasowych klientów na Google. Zapraszam również do sprawdzenia opinii na Facebook. Profesjonalny fotograf na wesele.

Fotograf na wesele cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje profesjonalny fotograf ślubny? Wszystko zależy od zakresu usług, z jakich chcecie skorzystać. W swojej ofercie fotografa na wesele posiadam 3 główne pakiety zawierające kompleksowe usługi fotograficzne. Możecie również skorzystać z pojedynczych usług. Do każdego pakietu polecam album, który będzie stanowił piękną pamiątkę nawet po wielu latach. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, napisz do mnie lub zadzwoń! Wyślę pełną ofertę fotografa na wesele z cenami. Fotograf na wesele.

Współpraca z klientami

Jako profesjonalny fotograf współpracowałem dotychczas wieloma markami i klientami.

Graine De Photographe
Epochtimes.com.ua
Where Cool Things Happen
Minutebuzz
Observador
PT Jornal
Provocateur.gr
Where Cool Things Happen
Plaid Zebra
Nomades Digitais
Index.hr
Earthables
MPORA
Librarius.hu
Design You Trust
Bird in Flight
Fubiz
Daily Mirror
PetaPixel
Interesting Engineering
Onet

Daily Mail
Onet
Frogx Three
The Weather Channel
Boredpanda
Adobe MAX conference – intro
CBS News
Urbania
Let’s Travel Somewhere – Patagonia
Let’s Travel Somewhere – AlpineTrip
Garuda Indonesia Inflight Magazine
Empty Kingdom
PetaPixel
Twisted Sifter
Empty Kingdom
Photoshop Tutorials
Kuvva
Froot
Trendhunter
etoday
PokochajFotografie.pl magazyn

Konkursy fotograficzne

2014 PX3 “Prix de la Photographie, Paris” – Wyróżnienie
2011 PX3 “Prix de la Photographie, Paris” – Wyróżnienie
2011 “Życie jest piękne” – Nagroda Główna
2011 MINI “Wanderlust Design Competition” – 2. Miejsce
2011 Panasonic “Uchwyć najlepszy moment!” – Nagroda główna
2011 “The Sharow Photographic Competition” – 1. Miejsce & Wyróżnienie
2011 Plitvice Lakes Photo Klub – Wyróżnienie
2011 Traveler Adventure Team “Odkryje Patagonię” – Nagroda Główna
2010, 2011 “Przestrzeń Życia” – Wyróżnienie
2010 VI WKF National Geographic, kategoria “Pejzaż Polski” – 1. Miesjce
2010 “Przestrzeń Życia” – 3. Miejsce
2008 International Photography Awards – Wyróżnienie
2007 Olympus “Panoramy” – Wyróżnienie
2007 “Planeta Olympus” – 1. Miejsce

Wystawy i galerie

2014 100 Wonders Of The World
2013 Beware Magazine
2012 “3 Dni na Końcu Świata” Museum, Cieszyn
2011 Plitvice Lakes Photo Club
2011 “Colors of Life”
2008, 2009, 2011 Sunderland “Krajobraz Górski”
2010 Art Balance “Green Balance”
2010 “Bikeshot – Festiwal Fotografii Rowerowej”
2008, 2009 “Przestrzeń Życia”
2008 “Fotografia Górksa WKW”
2008 Aquanet “Wodne Skojarzenia”
2008 “Biennale Fotografii Górskiej”

YellowKorner www.yellowkorner.com