Zdjęcia ślubne

Najlepsze zdjęcia ślubne z sesji ślubnych i reportaży ślubnych

Do tej pory udało mi się wykonać ponad 100 reportaży ślubnych oraz kilkadziesiąt sesji ślubnych co w sumie dało 375 689 zdjęć ślubnych. Dzięki fotografii ślubnej odwiedziłem mnóstwo ciekawych lokalizacji i poznałem wielu fantastycznych ludzi. Dziękuję Parom Młodym, dla których wykonywałem fotografie ślubne za to, że obdarzyły mnie zaufaniem. Spośród tych wszystkich fotografii ślubnych naprawdę ciężko jest wybrać nawet 100 najlepszych, dlatego wybrałem po prostu subiektywnie moje ulubione zdjęcia ślubne. Zapraszam do obejrzenia moich ulubionych zdjęć ślubnych uchwyconych w czasie reportaży ślubnych oraz sesji ślubnych. Jeśli chcesz obejrzeć pełne historie poszczególnych par, to zapraszam na mojego foto bloga.

Zdjęcia ślubne z przygotowań

Przygotowania do ślubu to etap, który mocno różni się od innych części dnia ślubu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że każdy dom różni się od innych. Przygotowania do ślubu w jednym domu mogą odbywać się w sporym stresie i pod presją czasu. Podczas gdy w innym domu wszystko toczy się w atmosferze pełnego relaksu. Te dwie różne sytuacje w dużym stopniu determinują to, jak wyglądają późniejsze zdjęcia z przygotowań.

Zdjęcia ze ślubu - Ceremonia ślubna

Ceremonia ślubna to kluczowy moment całego dnia ślubu. To w czasie tej jednej godziny dwoje ludzi decyduje o swojej wspólnej przyszłości. W dniu ślubu jest wiele momentów, których nie da się powtórzyć na zdjęciach ślubnych. Jednak ceremonia ślubna to najważniejszy z nich. Wykonując zdjęcia ślubne podczas ceremonii ślubnej staram się przede wszystkim skupić na emocjach Pary Młodej. Jednak to wszystko, co dzieje się poza ślubnym kobiercem jest równie ważne. Łzy wzruszenia Waszych rodziców, uśmiechy przyjaciół i emocje Waszych gości sprawiają, że zdjęcia ze ślubu przy każdym oglądaniu wzbudzają w Was wspomnienia.

Zdjęcia z wesela

Zdjęcia weselne to z pewnością najbardziej „rozrywkowa” część reportażu ślubnego. To właśnie zdjęcia z wesela wzbudzą w Was najwięcej uśmiechów. W końcu jest to wesele, czyli impreza życia, która wprawia wszystkich w uśmiechy. Wykonując zdjęcia ślubne na weselu staram się nie przeszkadzać ani Wam, ani Waszym gościom. Jednocześnie jako fotograf na wesele dbam o to, żeby każdy gość weselny miał swoje zdjęcie w galerii zdjęć ślubnych. Oczywiście jeśli zauważam, że ktoś nie życzy sobie zdjęć, to zgodnie z jego życzeniem nie naciskam… spustu migawki 🙂 Wesele to impreza, na której Wy i wszyscy Wasi goście powinniście się czuć swobodnie.

Zdjęcia ślubne w plenerze

Sesja zdjęciowa to uzupełnienie reportażu ślubnego. Planując sesję ślubną w inny dzień chętnie doradzę Wam miejsca, w których możemy wykonać zdjęcia ślubne. Jeśli tak jak ja lubicie góry, to możemy wybrać się na sesję ślubną w górach. Znam też piękne plenery na sesję w Tatrach. Oczywiście możemy również wybrać się na sesję ślubną na zamku. Dobrze czuję się też w sesji miejskiej. Jeśli lubicie naturę możemy wykonać sesję ślubną w lesie. Jak widzicie możliwości jest sporo. Sesja ślubna daje także najlepszą możliwość zastosowania artystycznej fotografii ślubnej.

Natomiast często pada pytanie czy można wykonać sesję ślubną w czasie wesela. W trakcie Waszego dnia mój czas jest całkowicie do Waszej dyspozycji i Wy decydujecie o tym jak go wykorzystacie. Osobiście odradzam wykonywanie sesji ślubnej w dniu wesela z kilku powodów. Przede wszystkim na sesji ślubnej powinniście się czuć całkowicie swobodnie, co może być problematyczne w dniu ślubu. Po drugie, Wasi goście mogą nie być szczęśliwi, kiedy Wy znikniecie z fotografem ślubnym nawet na godzinę. Po trzecie, co wynika z punktu drugiego, pośpiech nie sprzyja pięknym zdjęciom ślubnym. Z doświadczenia wiem, że jest potrzebne ok. 2-3 godzin, aby wykonać dobre zdjęcia ślubne na sesji plenerowej.

Profesjonalne zdjęcia ślubne

Naturalne zdjęcia ślubne to podstawa dobrego reportażu ślubnego. Staram się, aby zdjęcia ślubne mojego autorstwa pozwalały Wam wspominać Wasz dzień z łezką w oku na zmianę z uśmiechem na twarzy nawet po wielu latach. Aby reportaż ślubny był udany powinno złożyć się na to kilka czynników. Przede wszystkim musi on zawierać wszystkie kluczowe momenty z dnia ślubu i wesela. Reportaż ślubny powinien zawierać również sceny, które mają miejsce między głównymi wydarzeniami. Często wtedy najbardziej uwidaczniają się naturalne emocje Pary Młodej i gości weselnych.

Reportaż ślubny zazwyczaj zaczyna się od przygotowań do ślubu, a kończy na oczepinach. W reportażu ślubnym powinny znaleźć się też zdjęcia budynków, tj. domu, kościoła, sali weselnej. Niezbędne do stworzenia dobrego reportażu ślubnego są także detale. Atrybuty takie jak suknia ślubna i welon, biżuteria oraz bukiet muszą znaleźć się na zdjęciach ślubnych. Oprócz tego ważne są detale, jakimi w tym dniu zostały przyozdobione wnętrza. O tych wszystkich elementach musi pamiętać profesjonalny fotograf ślubny, aby stworzyć dla Młodej Pary kompletny reportaż ślubny.

Galeria zdjęć ślubnych

Niezależnie od pakietu lub pojedynczej usługi, z której skorzystacie, jako moi klienci otrzymacie dostęp do galerii zdjęć ślubnych. Galeria ta jest dostępna tylko dla Was i Waszych gości po podaniu hasła. Zdjęcia w galerii są przygotowane do pobrania lub udostępnienia w mediach społecznościowych. Jeśli spodobają wam się moje zdjęcia ślubne, to zapraszam do zapoznania się z ofertą. Moje ceny fotografa ślubnego wyślę Wam jak tylko do mnie napiszecie!

Najlepsze zdjęcia ślubne Od przygotowań do Sesji ślubnych

Poniżej znajdują się galerie zdjęć ślubnych z poszczególnych etapów dnia ślubu. Oprócz zdjęć znajdziecie tu również informacje praktyczne o wspomnianych etapach. Mam nadzieję, że poniższe galerie zdjęć ślubnych oraz informacje staną się dla Was przydatne. 

Przygotowania do ślubu

zdjęcia ślubne uchwycone podczas przygotowań do ślubu

Ceremonia ślubna

fotografie ślubne wykonane w trakcie ceremonii ślubnej

Zdjęcia weselne

zdjęcia z wesela zrobione w trakcie zabaw oraz przyjęć weselnych

Sesja ślubna

zdjęcia ślubne wykonane na sesjach ślubnych i sesjach plenerowych