Sesje ślubne, plener ślubny pomysły

Sesje ślubne inspiracje

Sesja ślubna to wspaniałe zwieńczenie każdego reportażu ślubnego. Sesja plenerowa jest przede wszystkim pamiątką na całe życie. Dlatego wybór miejsca oraz styl sesji są tak istotne. Często pojawiają się pytania, czy sesję ślubną można wykonać w trakcie wesela. Oczywiście, można. Mój czas jako fotografa ślubnego w trakcie Waszego dnia jest do Waszej dyspozycji. To Wy decydujecie, jak go wykorzystacie. Jednak raczej odradzam takie rozwiązanie i to z kilku powodów. Po pierwsze Wasi goście mogą czuć się osamotnieni, jeśli wybierzecie się z fotografem ślubnym na sesję. Nawet jeśli będzie to chwila. Czym innym będzie w takiej sytuacji sesja portretowa, którą możemy wykonać razem z Waszymi gośćmi i jednocześnie wszystkich zintegrować. Po drugie, piękno nie znosi pośpiechu, dlatego warto na ten cel poświęcić więcej czasu innego dnia. Po trzecie w trakcie Waszego dnia ślubu i wesela możecie być spięci, czy nawet zestresowani. To również nie służy pięknym zdjęciom ślubnym. Na niniejszej stronie chciałem Wam zaprezentować różne inspiracje sesji ślubnych.

Pomysły na sesję ślubną

Jeśli macie swoje wymarzone miejsce na sesję ślubną, chętnie wysłucham Waszych pomysłów. W tej kwestii nie powinniście się ograniczać. Możemy wykonać sesję fotograficzną w dowolnym miejscu w Polsce lub nawet na świecie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Jednak może nie macie żadnego pomysłu na sesję plenerową? A jednocześnie chcecie, żeby zdjęcia ślubne wykonane w jej trakcie były wyjątkowe. W takiej sytuacji służę pomocą. Znam kilkadziesiąt pięknych miejsc na plener ślubny.

Miejsca na plener ślubny

Nie ukrywam, że moim ulubionym miejscem na plener ślubny jest sesja ślubna w górach. W szczególności przypadła mi do gustu sesja w Tatrach. Jednak to są tylko moje preferencje, a to Wasze marzenia i wybory są najważniejsze. Jeśli wolicie sesję ślubną w mieście lub sesję ślubną na zamku, to z przyjemnością ją dla Was wykonam. A może chcielibyście przeprowadzić sesję ślubną w lesie lub sesję ślubną nad jeziorem? Na sesję plenerową możemy też wybrać się do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest tam sporo ładnych miejsc na plener ślubny m.in. Góra Zborów. Oprócz miejsca pozostaje jeszcze wybór stylu sesji plenerowej. Wolicie sesję ślubną rustykalną albo sesję ślubną boho? Jak widzicie, możliwości jest sporo, a wybór należy do Was. Sesję ślubną można wykonać o różnych porach roku. Kto powiedział, że może to być tylko wiosna, lato lub jesień? Zimowa sesja ślubna może wyjść naprawdę pięknie. Nie każdy przecież lubi pocić się w strojach ślubnych w 30-stopniowym upale w lecie.

1. Sesja ślubna w górach

Z racji tego, że mieszkam w Cieszynie, pejzaże górskie towarzyszyły mi od dziecka. Beskidy znam jak własną kieszeń. Wiem, gdzie wybrać się na plener ślubny w okolicach Ustronia, Wisły, czy Trójwsi. W tym regionie znam też miejsca, w których nie ma tłumów nawet w weekendy. W trakcie robienia zdjęć ślubnych jest to dosyć istotne, ponieważ nikt nam wtedy nie przeszkadza. W Beskidach najbardziej lubię plenery na Równicy oraz na Ochodzitej. Znam też kilka fajnych miejsc w okolicach Bielska-Białej.

2. Sesja w Tatrach

Tatry to góry, do których mam wielki sentyment. Z racji zamiłowania do fotografii krajobrazowej przemierzyłem w nich wiele szlaków. Chętnie wybiorę się z Wami do Doliny Gąsienicowej, czy na Kasprowy Wierch. Możemy również lżejszym spacerem przejść na Rusinową Polanę lub Gęsią Szyję. Jednak jako fotograf ślubny znam miejsca, które nie wymagają długiej wędrówki górskiej. Polana Głodówka, polany w okolicach Zębu, Łapszanka, czy Tatry Bielskie i Szczyrbskie Jezioro po słowackiej stronie to tylko niektóre z nich.

3. Sesja ślubna w lesie, sesja ślubna blisko natury

Jeśli nie jesteście miłośnikami gór, ale chcecie wykonać sesję ślubną blisko natury, to odpowiednie będą las albo łąka. Jako fotograf ślubny na Śląsku i fotograf w Małopolsce znam kilkanaście malowniczych plenerów ślubnych tego typu. Na Śląsku i w Małopolsce nie trzeba daleko jeździć, żeby trafić na malowniczą łąkę lub las. Takie plenery ślubne można znaleźć nawet w pobliżu miast takich jak Kraków, Katowice, Bielsko-Biała.

4. Sesja ślubna nad jeziorem, sesja ślubna nad wodą

Sesja ślubna nad jeziorem to klasyczny motyw często spotykany w albumach ślubnych Młodych Par. Na południu Polski znajduje się mnóstwo akwenów wodnych, które mogą posłużyć za idealny plener ślubny. Możemy wykonać sesję ślubną nad wodą na małym akwenie jak Jezioro Czerniańskie w Wiśle lub Zakrzówek w Krakowie. Z kolei duże akweny takie jak Jezioro Goczałkowickie czy Jezioro Żywieckie mogą stać się namiastką morza na fotografiach ślubnych.

5. Sesja ślubna w skałach

Jura Krakowsko-Częstochowska obfituje w spektakularne miejsca, które mogą posłużyć jako plener ślubny. Specyficzne skałki w tym regionie nadadzą niepowtarzalnego klimatu każdej sesji ślubnej. Sesja ślubna w skałach to dobry pomysł na unikatowe zdjęcia ślubne.

6. Sesja ślubna w mieście, industrialny plener ślubny

Miasto to bardzo specyficzny plener ślubny. Sesja ślubna w mieście może być bardzo klimatyczna. Zabytkowa starówka, czy wzgórze zamkowe w Cieszynie to idealne historyczne miejsce na plener ślubny. Jeśli wolicie coś bardziej industrialnego, świetnym miejscem na sesję plenerową będzie zabytkowa dzielnica Nikiszowiec w Katowicach.

7. Sesja ślubna na zamku

Jednym z najbardziej znanych miejsc na plener ślubny na zamku jest Zamek w Mosznej. Nie bez powodu. Jego liczne wieżyczki i architektoniczne detale sprawiają, że Zamek ten wygląda jak z bajki. Wokół Zamku rozciąga się fantastyczny ogromny ogród, który daje nieograniczone możliwości na sesję plenerową. Sesja ślubna na Zamku w Mosznej to idealny pomysł na plener ślubny. Innym znanym miejscem tego typu jest Zamek w Pszczynie wraz z przylegającym do niego pięknym parkiem.

8. Zimowa sesja ślubna

Nie każdy lubi 30-stopniowy upał doskwierający podczas zabawy weselnej. Dlatego cześć Młodych Par urządza swój ślub i wesele w miesiącach jesiennych lub nawet zimowych. Niewątpliwie zima ma swój urok. Zimowa sesja ślubna w śniegu będzie niepowtarzalną pamiątką.

9. Plener ślubny nocą

A może lubicie noc? Sesja ślubna w nocy to wyjątkowo klimatyczny plener ślubny, w szczególności, jeśli urządzimy ją w lesie. Plener ślubny nocą nada Waszym zdjęciom ślubnym odrobinę tajemnicozści.

Sesje ślubne - najczęściej zadawane pytania

Dla większości Młodych Par, które decydują się na wykonanie sesji plenerowej, jest to pierwsza tego typu sesja w życiu. Nie dziwi więc, dlaczego przed sesją ślubną pojawia się pytania i wątpliwości. Poniżej postaram się odpowiedzieć na te najpopularniejsze:

Jak pozować na sesji ślubnej?

Na to pytanie odpowiadam na bieżąco na sesji. Poza tym przez większość czasu nawet nie poczujecie, że pozujecie do obiektywu. Zawsze staram się, aby atmosfera na sesji ślubnej była całkowicie luźna. Tylko wtedy będę w stanie wydobyć z Was prawdziwe spontaniczne emocje. W związku z tym nie lubię pozowania. Na naszej sesji ślubnej pozowania będzie niewiele.

Ile kosztuje sesja zdjęciowa?

Koszt sesji zdjęciowej jest zróżnicowany. Zależy od tego, czy sesja ma się odbyć w kraju czy zagranicą. O konkretny koszt powiniście zapytać fotografa ślubnego. W mojej ofercie proponuję sesję ślubną w pakietach lub jako osobną usługę. Jeśli chcesz zapoznać się z moją ofertą napisz lub zadzwoń.

Jak się przygotować do sesji zdjęciowej?

Przede wszystkim powiniście zagospodarować sobie odpowiednio dużo czasu, aby nie było pośpiechu. To pozwoli uniknąć dodatkowego stresu.

Poza tym trzeba pamiętać o odpowiednim ubraniu. Jeśli sesja ma się odbyć w górach, to musicie pamiętać o odpowiednim obuwiu. W takim przypadku buty ślubne możecie umieścić w worku, który ja z kolei mogę przytroczyć do mojej torby. Często robię Wam zdjęcia w trakcie Waszego spaceru. W związku z tym lepiej, żebym to ja niósł wasze bagaże. Zaoszczędzi nam to czasu na odkładanie rzeczy i wracanie po nie.

Pamiętajcie również, że w górach jest chłodniej, szczególnie w okolicy zachodu słońca. Dlatego lepiej mieć zawsze jakieś dodatkowe ubrania.

Jeśli sesja odbywa się w lecie, pamiętajcie o wodzie! 2-3 godziny fotografowania i chodzenia mogą naprawdę wzmóc pragnienie.

Na koniec ważne jest również, żebyście nie zapomnieli żadnego atrybutu na sesję ślubną, szczególnie jeśli macie zamiar przebrać się na miejscu. Welon, bukiet, obrączki, biżuteria, mucha, krawat, butonierka, spinki – pamietajcie, aby wziąć ze sobą te wszystkie rzeczy.

Czy sesja ślubna w dniu wesela to dobry pomysł?

W dniu ślubu i wesela mój czas jest całkowicie do Waszej dyspozycji. To Wy decydujecie o tym, jak go wykorzystacie. Jednak osobiście odradzam wykonywanie sesji ślubnej w czasie przyjęcia weselnego. Składa się na to kilka powodów. Przede wszystkim na sesji ślubnej powinniście być całkowicie wyluzowani, co jest trudne do zrobienia w dniu ślubu. Po drugie, Wasi goście nie będą zbyt zadowoleni, kiedy Wy znikniecie z fotografem nawet na godzin. Po trzecie, co wynika z punktu drugiego, pośpiech nie sprzyja pięknym zdjęciom. Z doświadczenia wiem, że potrzeba ok. 2-3 godzin, żeby wykonać piękne naturalne zdjęcia ślubne na sesji plenerowej.

Czy pomożesz nam w wyborze miejsca na sesję ślubną?

Oczywiście w tej kwestii zawsze służę pomocą. Pary Młode mają często wizję miejsca na plener ślubny, a ja pomagam w kwestii znalezienia odpowiedniej lokalizacji do tej wizji.

Ile trwa sesja ślubna innego dnia?

Samo robienie zdjęć ślubnych na sesji zajmuje zazwyczaj od 2 do 3 godzin. Do tego trzeba doliczyć czas na dojazd, dojście oraz czas na przebranie się. Sesję plenerową zazwyczaj zaczynam 3-4 godziny przed zachodem słońca. Wynika to z faktu, że przed zachodem słońca mamy tzw. “złotą godzinę” czyli najlepsze możliwe światło w ciągu całego dnia.

Czy sesja ślubna może się odbyć w kilku miejscach?

Jak najabrdziej sesja ślubna może odbyć się w kilku miejscach. Jest to dobry sposób na to, aby zdjęcia ślubne wykonane w trakcie takiej sesji były ciekawe i różnorodne.

Jak wygląda sesja portretowa w dniu wesela?

Sesja portretowa to sesja, którą można wykonać razem z Waszymi gośćmi. Pozwala to ich jeszcze bardziej ze sobą zintegrować. Możemy zacząć od wspólnego zdjęcia grupowego, potem wykonać więcej zdjęć w “podgrupach”.

najlepsze zdjęcia ślubne z sesji plenerowych

Poniżej prezentuję Wam moje najlepsze zdjęcia z sesji ślubnych